Dodatki do paliw: warto je stosować ?

Dodatki do paliw: warto je stosować ?

Dodatki do paliw: warto je stosować ?

Dodatki do paliw: warto je stosować ?

Oferta dodatków do paliw jest bardzo bogata. Za pomocą dodatków można poprawić ogólne właściwości paliwa (także benzyny), uzyskując efekt zbliżony do tego jaki może mieć paliwo premium. Chemią dodawaną do paliwa można czyścić wtryskiwacze (zarówno dieslowskie, jak i benzynowe), jednak nie należy się spodziewać cudów po jednorazowej aplikacji takich preparatów: stężenie środka jest bardzo małe, musi być takie, żeby samodzielne stosowanie preparatu było bezpieczne, a przedawkowanie niemożliwe. Jakąkolwiek zauważalną korzyść może przynieść tylko regularne stosowanie środków czyszczących – w razie problemów, których rozwiązanie jest pilne, lepiej zdecydować się na chemiczne czyszczenie układu paliwowego w warsztacie. Są też preparaty zapobiegające zamarzaniu paliwa, jednak mogą one być potrzebne jedynie w ekstremalnych warunkach.
Masz w aucie instalację LPG? Dolej do niego coś! Zimą (ale nie tylko) dodawanie ulepszaczy paliwa powinni rozważać właściciele samochodów na LPG. W zbiorniku z benzyną, zwłaszcza gdy nie jest on pełny, zbiera się woda, a samo paliwo się starzeje. Układ paliwowy zasilany „zleżałą” i zawodnioną benzyną jest narażony na korozję, a podczas silnego mrozu mogą tworzyć się w nim korki lodowe. Dodatki wiążące wodę (mogą być to preparaty do aut z instalacjami LPG, ale też do ogólnego stosowania) na pewno nie zaszkodzą.
Źródło: fragment artykułu z gazety Auto Świat poradnik nr. 12/2018Jako firma zajmująca się serwisowaniem filtrów DPF oraz zwiększaniem mocy w pojazdach wyposażonych w silniki spalinowe dysponujemy chemią firmy Xenum, której skład oraz stężenie zostały przygotowane tak aby już po pierwszym użyciu odczuć wyraźną poprawę w pracy silnika. Chemia ta została wielokrotnie przetestowana w naszym warsztacie oraz w oddziałach V-Tuning w całej Polsce, udowadniając efektywność działania oraz wyższość nad innymi dostępnymi na rynku preparatami tego typu. W naszej ofercie posiadamy zarówno dodatki do paliwa czyszczące układ wtryskowy (w pojazdach z silnikami benzynowym oraz diesla), środki czyszczące filtry DPF, jak i urządzenia do profesjonalnego czyszczenia układów dolotowych.

Wszystkie produkty Xenum dostępne w firmie V-tuning znajdą Państwo na naszej stronie internetowej w zakładce SKLEP.


Komentarze: 0

Dodaj komentarz