KESSv2

KESSv2

KESSv2 to urządzenie zaprojektowane do programowania sterowników w celu wykonania chiptuningu, wyłączenia FAP/DPF, EGR, DTC itp przez włoska firmę Alientech. To najlepsze rozwiązanie dostępne na rynku tuningowym. Zaawansowanie elektroniczne tego urządzenia pozwala na programowanie najnowszych pojazdów z zabezpieczeniem antytuningowym TPROT (Tuning Protection), jak również pozwala na odczyt wirtualny poprzez port OBD bez potrzeby ryzykownego otwieranie sterownika silnika ECU.

Urządzenie pozwala odczytywać i zapisywać pliki odczytane ze sterownika silnika i skrzyni biegów za pośrednictwem złącza diagnostycznego OBD - we wszystkich jednostkach sterujących, gdzie jest to w ogóle możliwe. Program kontroluje odczyt i zapis plików od początku do zakończenia procesu. Wystarczy podłączyć urządzenie do OBD i odczytać mapę. Intuicyjne oprogramowanie K-Suite będzie przez cały wspomagało proces odczytu i zapisu plików w ECU silnika, a jeśli wystąpią problemy podczas zgrywania. można skorzystać z funkcji Recovery i przywrócić ECU do fabrycznego stanu sprzed modyfikacji.

Kolejną zaletą urządzenia jest automatyczne przeliczanie sum kontrolnych. Wystarczy podłączyć urządzenie do portu USB i uruchomić oprogramowanie K-Suite. Wybieramy markę i model pojazdu, rodzaj paliwa oraz pojemność silnika i od razu możemy przystąpić do odczytywania oraz wgrywania map do komputera silnika ECU..

Master i Slave

Wersja Slave od Master różni się ceną oraz tym, że Slave odczytuje i zapisuje mapy w zakodowanym formacie, a edycję ma tylko doświadczony tuner, który posiada swoją sieć serwisów; urządzenie Master pozwala na edycję map na własną rękę od razu.

Tylko posiadacze oryginalnych urządzeń mają dostęp do wsparcia technicznego.
V-Tuning: https://panel.v-tuning.pl/
Alientech: https://databank.Alientech.to/ticket/Login.aspx