Aktualizacja oprogramowania po aferze dieselgate

Aktualizacja oprogramowania po aferze dieselgate

Aktualizacja oprogramowania po aferze dieselgate

Blisko 11 milionów aut na całym świecie zostało wyposażonych w oprogramowanie fałszujące pomiary zawartości szkodliwych substancji w spalinach.

Afera spalinowa dotyka właścicieli wadliwych samochodów, którzy zdecydowali się na wgranie poprawki oprogramowania w autoryzowanych serwisach; po tej wizycie ich samochody straciły moc i hałasują.

Żródło: http://superauto24.se.pl/porady/silniki-tdi-o-kodzie-ea-189-eu5-niespelniajace-norm-emisji-spalin-lista-silnikow-tabela-oznaczen_698094.html

Serwis nie ma możliwości przywrócenia poprzedniego oprogramowania. My wiemy jak to zrobić.

Mamy na to dwa sposoby

Klientom, którzy mają samochód na gwarancji i chcieli by ją zachować, proponujemy montaż zewnętrznego komputera sterującego. Kontroler mocy podłącza się do fabrycznej instalacji za pomocą oryginalnych wtyczek, a to pozwala na łatwy demontaż przed wizytą w serwisie na przeglądzie gwarancyjnym. Na podstawie nr VIN pobieramy oryginalne oprogramowanie z serwera, oczywiście sprzed ekologicznej poprawki. Po zamontowaniu naszego kontrolera samochód odzyska dawną sprawność.

Przy okazji instalowania nowego oprogramowania możemy przygotować nasz kontroler mocy z mocniejszym oprogramowaniem o około 15%.

Drugi sposób jest skierowany do osób, którym nie zależy na gwarancji lub ta się już skończyła.

Przeprowadzamy weryfikację oprogramowania, a następnie diagnostykę dynamiczą z pomiarem na hamowni obciążeniowej. Na podstawie przeprowadzonego badania pobieramy fabryczne oprogramowanie wolne od wad, które jest wgrywane bezpośrednio do sterownika silnika przez złącze OBD. Po zaktualizowaniu oprogramowania sterującego silnik odzyskuje swoją dawną sprawność. 

Wszystkim klientom, którzy skorzystają z naszej usługi, możemy zaproponować zwiększenie mocy w bezpiecznym zakresie do 20% w porównaniu do mocy katalogowej pojazdu.

Zapraszamy do zapoznania się z nazą usługą Aktualizacji Oprogramowania.