Eko tuning

Eko tuning

Chiptuning i eko tuning jest rozwiązaniem dla kierowców, dla których duże znaczenie ma ekonomia jazdy.

Osobom niewtajemniczonym wystarczy wspomnieć, że auta tuningowane, czyli takie, którym nieznacznie zwiększono moc i moment obrotowy silnika, stają się znacznie bardziej dynamiczne, a ich spalanie może zmniejszyć się nawet do 10 procent. Upraszczając, można zatem powiedzieć, że auta tuningowane, to auta "ulepszone". Tu nasuwa się pytanie, dlaczego samochody z ustawieniami fabrycznymi mają mniejszą moc silnika, w stosunku do tej, jaką mogłyby posiadać, oraz czy bezpiecznym jest, skoro producent zdecydował się na takie ustawienia fabryczne, późniejsze zwiększanie mocy silnika...

W Europie Zachodniej opłaty za samochód są ściśle skorelowane z mocą obrotową silnika. Krótko mówiąc, im większa moc silnika, tym więcej trzeba będzie za auto zapłacić. Istnieją jednak kraje, takie jak Japonia i Stany Zjednoczone, gdzie fabryczne ustawienia mocy silnika są większe w stosunku do ustawień w krajach Europy Zachodniej (np. Niemcy). Fakt ten świadczy o tym, że chiptuning i eko tuning nie jest i nie może być szkodliwy dla auta. Ograniczenia europejskie wynikają przede wszystkim z przepisów prawa, a nie ze szkodliwości takich zabiegów.

W tym miejscu trzeba jednak zaznaczyć, że chiptuning i eko tuning należy przeprowadzać jedynie w renomowanych i sprawdzonych serwisach, które posiadają odpowiedni do wykonania takiej usługi sprzęt oraz oprogramowanie i udzielają na swoje usługi gwarancji.

Wykorzystywanie przy modyfikacji aut pirackiego oprogramowania może prowadzić do uszkodzenia komputera samochodu po przejechaniu 10 000 km. Wybranie sprawdzonego i dysponującego odpowiednim sprzętem serwisu pozwoli właścicielom samochodów uniknąć w modyfikowanych pojazdach późniejszych awarii.

Firmę V-tuning cechuje profesjonalizm i indywidualne podejście do każdego pojazdu. Na życzenie klienta wydajemy specjalny certyfikat, potwierdzający autentyczność zainstalowanego w sterowniku silnika programu. Kierowców, którzy przez długi czas chcą cieszyć się autem, o zwiększonej mocy obrotowej silnika, bez niespodzianek w postaci awarii, zapraszamy do Firmy V-tuning. Nasi specjaliści za pomocą chiptuning, w fachowy i rzetelny sposób podniosą możliwości silnika twojego auta, nie narażając go przy tym na uszkodzenie. Jeśli natomiast zdecydujesz się na wykonanie u nas takiej usługi, jak eko tuning, z przyjemnością sprawimy, że samochód będzie bardziej dynamiczny, a jego spalanie zmniejszy się o 10 procent.